nutki

nutki

czwartek, 9 października 2014

Kilka słów o przyjaźni.

„Razem”

Rozdmuchać dobrotki , zapleść między wiersze,
zapalać na słowach migotek ogniki,
zakrztusić się śmiechem, gdy myślą szaleńczą
jak charty ganiają  radosne króliki -

rozgęgać, rozstrzyglić , kiedy w sercu lato,
pocieszyć gdy smutno, posmucić bo raźniej.
Wymienić przepisem na mokrą sałatę,
na  schab przesuszony, albo w czym najładniej…

W locie szept pochwycić,  jak gołębie pióro,
wziąć jako zakładkę na codzienne życie,
a kiedy deszcz pada krzyknąć –
Hola chmuro!
A kiedy potrzeba - to razem pomilczeć.

11 komentarzy:

 1. Bez wielkich patetycznych słów - Basiu jestem z Tobą każdego dnia :)

  Duuuużo słoneczka w sercu Tobie życzę niech ogrzewa i osusza ...

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyjaźń jest cudowną sprawą , kiedy ją dzielimy z innymi
  nawet, kiedy deszcz i pogoda nie sprzyja
  uśmiechamy się i dzielimy się radością
  i tym co niesie Nam każdy dzień :)
  Pozdrawiam Tereniu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja czasami myślę że często nadużywamy tego słowa . Przeglądając różne fora, portale albo czytając komentarze pod artykułami zauważam zjawisko nękania innych - gburowatość, czepialstwo niczym nie uzasadnione poza chęcią dokopania innym i sztuczność - nie wiem skąd się to bierze? Świat wirtualny jest bardziej wyraźny, bo często anonimowy - w realu są maski i nie widać tak wyraźnie.. Stanowczo za mało jest ludzkiej szczerości, bezinteresowności . Dlatego cenie i stawiam na piedestale osoby które dały się poznać z tego że są prawdziwe. Przyjaźń dla mnie, to przyrodnia siostra miłości :)

   Usuń
 3. "... albo w czym najładniej..." No właśnie! Umiesz pisać teksty Teresko, bardzo umiesz i wspaniale, że można je poznawać, choćby i tak, w świecie wirtualnym, to poznawanie to wielka przyjemność, :) Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie. :) :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Arku, ten wierszyk mi się dzisiaj wysypał na klawiaturę i nic tylko musiałam go wkleić w takim pospiech ze teraz byki muszę łapać za rogi... :))) Po prostu sam się napisał i nawet się nie martwi że ja teraz te różki przycieram - Po prostu jest :))
   Ja również Pozdrawiam Arku ciepło i serdecznie:)

   Usuń
 4. Gdyby tak wszystkim, którzy intensywnie meczą biednego Pegaza, się tak samo pisało... To Pegaz miałby lżej, a oni byli szczęśliwsi, ale gdzie tam, natura jest niesprawiedliwa i nie wszystkich obdarza takimi fantami. Zatem cieszę się bardzo, że Ciebie obdarza, wiersz jest bardzo OK i w treści i w formie, "byki" dodają mu uroku, i faktycznie sprawia wrażenie jakby pisany w natchnieniu. Zatem jest dobrze Teresko, a będzie zapewne jeszcze lepiej. Serdeczności. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja Arku ujeżdżam Osiołka - Pegaz za wysoko lata aż się kręci w głowie :) Trochę stremowały mnie te byki ale co tam jak człowiek mówi ważne rzeczy, jak mu zależy to nie jedna struna zadrży i coś tam poplącze:) Zresztą nie mogłam inaczej, bo to tak jak bym czytała z kartki :)))

   Usuń
 5. Zobacz Tereniu, jaka jestem zakręcona - nie zajrzałam tu wczoraj, nie przyszło mi do głowy. Na fb jest powiadomienie, więc otworzyłam, a zapomniałam, że najpierw jest tu, a potem tam :(
  Tereniu po pierwsze wiersz jest wprost, poetycko ujętym pragnieniem każdego człowieka, bo nie znam nikogo, kto nie chciałby mieć dla siebie kogoś na dobre i złe - bliźniaczą duszą towarzyszącą choćby mentalnie w codzienności. Każdy chce się cieszyć z kimś, bo podwójna radość i milczeć z kimś, bo łatwiej, nie boli aż tak.
  W internecie często ludzie zachowują się tak, jakby im ktoś podjadał ostatnia kromkę chleba i to są ci, którzy nie potrafią zrealizować marzenia, o którym w wierszu i takich mi żal, męczą się podwójnie.
  Po drugie - nie znalazłam ani jednego byka, wiersz jest piękny, bo szczery, niewydumany.
  Miłego dnia :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się Basiu ze tak odbierasz mój wiersz - zależało mi żebyś go przeczytała bo wiem już jak to jest kiedy nie wszystko jak z płatka - warto wtedy mieć coś ciepłego, coś do serca, do przytulenia. Wiesz, że dla mnie i dla wielu jesteś wyjątkową osobą, która zawsze wie co powiedzieć, udzieli dobrej rady, pomoże, powie ludzkie słowo na otarcie łez, a jak trzeba to opieprzy i to jak :))) Tak Ty potrafisz się dzielić i ludzie lgną do Ciebie jak do ula ale wszystko działa w dwie strony ... Nie mogłam wydumać tego wiersza, bo on tak jak pisałam zagrał na jednym drżącym klawiszu i postanowiłam go nie strofować :) Będę czekała na Twój powrót i szczęśliwe zakończenie wszystkich Twoich spraw:

   Usuń
 6. Najważniejsza jest dobra i kochana przyjaźń.Miłego piątku i całego weekendu.Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tobie także Agatko życzę miłego weekendu - październik w tym roku wyjątkowo ciepły i słoneczny w sam raz na spacerek z przyjaciółką :) Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń