nutki

nutki

piątek, 19 stycznia 2018

Dzień Misia PuchatkaWinnie z Ontario

Jest pomnik misia w White River,
a jego mamy w Londynie.
Słynna mamusia,
pchnęła Kubusia, 
do sławy niemal rekiniej.

(aranek)

Pochodzenie Puchatka

Podobnie jak i wiele innych postaci z książek Milne’a, Kubuś Puchatek został nazwany imieniem jednej z zabawek Christophera Robina Milne’a (1920–1996), syna pisarza. Z kolei pluszowa zabawka Christophera została nazwana tak od imienia niedźwiedzicy Winnipeg będącej żywą maskotką kanadyjskiego wojska z Korpusu Weterynaryjnego Kanady. Została kupiona za 27 dolarów przez porucznika Iana Gary’ego w miasteczku White River w Ontario, gdzie dziś znajduje się pomnik misia. W październiku 1914 roku została przewieziona do Wielkiej Brytanii. Postanowiono pozostawić ją w londyńskim ogrodzie zoologicznym. Zdechła 12 maja 1934[1].
W 1924 roku Alan Milne pierwszy raz przyszedł do zoo z czteroletnim synem Christopherem, który bardzo polubił Winnie. Trzy lata wcześniej Milne kupił w domu handlowym Harrods i dał synowi na jego pierwsze urodziny pluszaka firmy „Alfa Farnell”. We wrześniu 1981 61-letni Christopher Robin Milne, uczestniczył w odsłonięciu pomnika niedźwiedzicy Winnie (naturalnych rozmiarów, dzieło Lorne Makkina) w londyńskim zoo[potrzebny przypis].
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kubu%C5%9B_Puchatek

2 komentarze:

  1. Na nazwanie Winnie The Pooh "Kubusiem Puchatkiem" zawdzięczamy tłumaczce Irenie Tuwim, siostrze Juliana Tuwima. :) Niesamowita książka, wyjątkowo mądra, do wielokrotnego czytania, w każdym wieku. :) Pozdrawiam Teresko serdecznie. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam Kubusia Puchatka i właśnie zamierzam przeczytać ja jeszcze raz - to najlepsze lekarstwo na wszystko. Dziękuję Arku za podpowiedź - Pozdrawiam serdecznie :)

    OdpowiedzUsuń